Jesteśmy pasjonatami muzyki i edukacji.

Uważamy, że każdy człowiek jest muzykalny, ale nie każdy ma lub miał możliwość w życiu doświadczyć edukacji muzycznej zgodnej z naturalnym procesem rozwoju możliwości poznawczych.

Wiemy, że edukacja muzyczna ma kluczowy wpływ na rozwój tego samego obszaru w mózgu, który odpowiada za myślenie abstrakcyjne i nauki ścisłe.

Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców, młodzieży, ale też seniorów, stworzyliśmy unikalne miejsce na muzycznej mapie Poznania.

Szkoła Muzyczna Yamaha Poznań realizuje nauczanie zgodnie z ugruntowaną prawie 50-letnim doświadczeniem metodą edukacyjną Yamaha.

Metoda ta odzwierciedla w nauce gry na instrumentach muzycznych naturalne procesy uczenia się języka ojczystego.

Jesteśmy przekonani, że metoda ta daje to co najważniejsze w muzyce: radość i możliwość dzielenia się nią z najbliższymi.

Zarząd Szkoły Muzycznej Yamaha

Olga Szałamacha – dyrektor zarządzający

Magister filologii angielskiej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Magister inżynier Politechniki Gdańskiej w specjalności ochrona środowiska.

Magister Politechniki Gdańskiej w specjalności zarządzanie i marketing.

Studiowała na Uniwersytecie Stanowym Unicamp w Campinas w Brazylii.

Znajomość języków: angielski, rosyjski, portugalski, hiszpański.

Obszar kompetencji: organizacja, finanse, rozwój, promocja i marketing.